BMTSC 2019 Students list - Maharashtra

Ahmedabad Ahmednagar Akola Aurangabad Ambarnath Baramati Bhadrawati Bhandara Chakan Dhule Karad Kolhapur Mumbai Nagpur Nashik  Roha Shirwal Solapur Tuljapur

Ahmedabad
Center Name : Zydus School For Excellence, Godhavi   
Address : Nr. Vanashree Farm, Bopal Sanand Rd, Ahmedabad – 382 115   
Ms. Rayeshwari Iyer : 9925046021   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Trivedi Shivani Ashish V AH-01
2 Sharma Adheesh Naveen V AH-02
3 Sahoo Anushri Satish V AH-03
4 Danda Aditya V AH-04
5 Chauhan Utkarsh Vijayendra VI AH-05
6 Patel Siddhi Mahesh VI AH-06
7 Mishra Samanyu Paarijat VI AH-07
8 Dave Arya Ashish VI AH-08
9 Sahu Apoorv Nitin VI AH-09
10 Varma Krishiv Kishore VI AH-10
11 Senthilkumar Krishiv VI AH-11
12 Joshi Mitra Mihir VI AH-12
13 Doshi Nimi Niraj VI AH-13
14 Shah Maysaa Rajesh VI AH-14
15 Shah Aarav Umang VI AH-15
16 Trivedi Aliyah Rutvik VI AH-16
17 Mishra Shivam Hitendra VI AH-17
    
 
Ahmednagar
Shri Sharda English Medium School, Kopargaon,   Dist. Ahmednagar 
Sr. No. Name of Student Seat No.  
1 Shaikh Shahim Akbar AN-01  
    
 
Akola
Center Name : Bal Shivaji Primary School,   
Address : Jatharpeth, Akola – 444 005   
Mob. 9422861096 / 9767220912   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Yuvraj Anand Gode VI AK-01
2 Sanskruti Vinayak Pathak VI AK-02
3 Arpita Pravin Dhore VI AK-03
4 Ashar Zaid Shah V AK-04
    
    
Aurangabad
Center Name : Jawahar Navodaya Vidyalaya   
Address : Near Shivaji College, Tal. Kannad, Dist. Aurangabad   
Gajjam S. R. : 9921730357   
Sr. No. Name of Student Seat No.  
1 Chavan Tejaswini Navnath AU-01  
2 Nagane Shrutika Prakash AU-02  
3 Chavan Anjali Suresh AU-03  
4 Shinde Sanika Suresh AU-04  
5 Rajput Dhanshri Vijaysing AU-05  
6 Gadhave Gauri Pradip AU-06  
7 Gaikwad Arya Manoj AU-07  
8 Sunkoji Krishna Shriniwas AU-08  
9 Rathod Aryan Ranjit AU-09  
10 Mohite Niranjan Pradeep AU-10  
11 Thokal Vedant Nivrutti AU-11  
12 Bodar Abhay Pratap AU-12  
13 Pawar Aditya Dinkar AU-13  
14 Kolamwad Vedant Anteshwar AU-14  
15 Bhavsar Tushar Rajesh AU-15  
16 Munde Amit Sugriv AU-16  
17 Chinchole Jay Vivek AU-17  
18 Nalawade Rutuja Khandu AU-18  
19 Gaikwad Sakshi Kiran AU-19  
20 Gajjam Maheshwar Shriniwas AU-20  
    
 
Ambarnath
Center Name : Mr. Vilas Jadye   
Address : Kulgaon-Badlapur Municipal Council,   
Tal. Ambarnath, Dist. Thane – 421 503   
Ph. No. 8380007039   
    
Kulgaon-Badlapur Municipal Council, Tal. Ambarnath,   Dist. Thane  
Kulgaon School No. 01   (5th Std.)
Sr. No. Name of student Std. Seat No.
1 Nisarg Vaibhav Malbari V TH-01
2 Samiksha Santosh Borade V TH-02
3 Devika Vilas Meher V TH-03
4 Kanchan Sanjay Ingale V TH-04
5 Vrushali Kailas Waghe V TH-05
6 Aaditya Kamlesh Prajapati V TH-06
7 Shanikumar Bhudhraj Raina V TH-07
8 Dipika Bhanudas Borade V TH-08
9 Chetna Naresh Dalavi V TH-09
10 Sejal Mahesh Dhule V TH-10
11 Akshara Naresh Chaudhari V TH-11
12 Namrata Eknath Walunj V TH-12
13 Sonali Dnyaneshwar Rathod V TH-13
14 Vaishnavi Vilas Salave V TH-14
15 Nayana Vijay Chavhan V TH-15
16 Gautam Jadhav V TH-16
17 Ankush Jadhav V TH-17
18 Khushi Manohar Dayre V TH-18
19 Nilesh Ankush Waghe V TH-19
20 Yash Ankush Aagle V TH-20
    
 
Baramati
Address : A/p. Pimpli, Indapur Road, Baramati – 413 102.   
Mrs. Madhuri S. Dixit : 9764071554   
Phone No.: 02112 – 227720/221920   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Agalave Ayush Satish V BA-01
2 Arora Angel Satishkumar V BA-02
3 Bhoite Samruddhi Sachin V BA-03
4 Borkar Jaydev Vijay V BA-04
5 Buddhawant Viraj Sanjay V BA-05
6 Chavan Anushka Amol V BA-06
7 Kothari Rayan Nikhil V BA-07
8 Nimbalkar Aditya Appasaheb V BA-08
9 Pathan Aman Zaheer V BA-09
10 Pawar Akshara Amol V BA-10
11 Pendharkar Avanti Charudatta V BA-11
12 Rajopadhye Rugved Ajay V BA-12
13 Taware Ruturaj Shivdas V BA-13
14 Yadav Aryan Rajendra V BA-14
15 Deo Sonashree Amod VI BA-15
16 Gaikwad Anush Sandeep VI BA-16
17 Ghorpade Rushika Jagdish VI BA-17
18 Khaire Tanvi Rajendra VI BA-18
19 Nimbalkar Riya Sanjay VI BA-19
20 Patil Varad Niwas VI BA-20
21 Pawar Swaroop Pramod VI BA-21
22 Shinde Nikhil Laxman VI BA-22
23 Taware Shravani Amir VI BA-23
24 Vaman Sanyogeeta Sachinkumar VI BA-24
25 Wagh Sai Macchindra VI BA-25
    
 
Bhadrawati
Center Name : Lokmanya Vidyalaya, Bhadrawati,   
Address : Railway Station Road, Near Nagmandir,   
Bhadrawati – 442 902, Dist. Chandrapur   
Ashishe Akojwar : 9423676217   
Sr. No. Name of Student Seat No.  
1 Shende Dhanashri Pundalik BH-01  
2 Petkar Palak Vijay BH-02  
3 Khasare Aakansha Natthu BH-03  
4 Narule Chaitali Kawadu BH-04  
5 Jambhule Harshal Parshuram BH-05  
6 Raut Vedant Ravindra BH-06  
7 Khandare Monali Rahul BH-07  
8 Jambhule Nandini Nago BH-08  
9 Badakhal Lakshmi Sunil BH-09  
10 Moon Srujal Raju BH-10  
11 Pimpalkar Tejas Manoj BH-11  
12 Movade Shreya Sudhakar BH-12  
13 Gundawar Isha Prashant BH-13  
14 Pandhare Aabha Suryakant BH-14  
15 Bakare Aayush Prashant BH-15  
16 Khamankar Tejaswi B. BH-16  
17 Milmile Sahil S. BH-17  
18 Dahule Shrushti C. BH-18  
19 Kandikurwar Mrunmayi Nilesh BH-19  
20 Pullarwar Vedika Ajay BH-20  
    
 
Bhandara
Center Name : Sunflag School   
Address : At Post Warthi Tal. Mohadi,  Dist. Bhandara – 441 905  
Mr. Ajay Umak : 9503800263   
Sr. No. Name of Student Seat No.  
1 Waghaye Sarang Ranjit BHA-01  
2 Motghare Shrawani Chandrashekhar BHA-02  
3 Zade Tisha Chintan BHA-03  
4 Shivhare Ishant Nilesh BHA-04  
5 Rathod Parul Dinkar BHA-05  
6 Bawankar Piyush Rajkumar BHA-06  
7 Kukade Shreya Virendra BHA-07  
8 Motghare Ashmi Vivek BHA-08  
9 Katre Kanak Khumesh BHA-09  
10 Dipte Shripad Naresh BHA-10  
11 Dongare Rotwa Uttamprakash BHA-11  
12 Dongre Shreyasi Gautam BHA-12  
13 Thakare Shourya Shriram BHA-13  
    
    
Chakan
Center Name : Navonmesh Vidyamandir,   
Address : Agarwadi Road, Chakan, Tal. Khed,  Dist. Pune – 410 501  
Madhuri Patil : 8275892995   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Argode Neha Suryakant   CH-01
2 Alane Soham Pravin   CH-02
3 Chavhan Tanishk Sachin   CH-03
4 Ghatkar Srushti Nikhil   CH-04
5 Girhe Aayush Ravindrakumar   CH-05
6 Korde Harshal Ramesh   CH-06
7 Mahajan Aditya Sachin   CH-07
8 Mahajan Atharva Kishor   CH-08
9 Najan Niranjan Rahul   CH-09
10 Narangwade Mrudula Nitin   CH-10
11 Pachore Bhakti Ravindra   CH-11
12 Rapatwar Shreya Pawan   CH-12
13 Shirke Sancheti Santosh   CH-13
14 Tekale Prem amish   CH-14
    
Podar International School, Chakan, Dist. Pune   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Vihan Asit Argade VI CH-15
    
    
Dhule
Center Name : Kamalabai S. Girl's High School,   
Address : Sakri Road, Near Collector Office,   
Dhule – 424 001   
Mrs. Manish Vineet Joshi : Mob.: 9921221329   
Sr. No. Name of Student Seat No.  
1 Magar Praniti Bapusaheb DH-01  
2 Patil Kavyanjali Dattu DH-02  
3 Mali Mansi Laxman DH-03  
4 Shisode Samruddhi Dinesh DH-04  
5 Adavadkar Unnati Yogesh DH-05  
6 Chaudhari Aaditi Pravin DH-06  
7 More Avantika Yogesh DH-07  
8 Kulkarni Manasi Ganesh DH-08  
9 Dhandarnekar Samruddhi Mahendra DH-09  
10 Bhamare Divyanka Suchit DH-10  
11 Hake Anisha Sunil DH-11  
    
    
Karad
Center Name : Yashwant High School,   
Address : Karad – 415 539   
Chalkapure Parth Ram : 9765894284   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Chalkapure Parth Ram VI KA-01
    
    
Kolhapur   
Center Name : Central Primary School, Asandoli   
Address : Kolhapur – 416 002   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Patil Atharv Yuvaraj   KO-01
    
New Model English School, Kolhapur   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Tanishqa Santosh Dhamnekar VI KO-02
    
Latur
Sri Sri Ravishankar Vidyamandir, Latur – 413 512   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Chi Ghanshyam Dhananjay Kulkarni VI LA-01
    
    
Mumbai
Center Name : Holy Faith English School,   
Address : Anandnagar MIDC Road, Nr. Pipeline Polic Chowki,   
Phansipada, Ambernath (E) – 421 506   
    
Holy Faith English School,   
MIDC Road, Nr. Pipeline, Phansipada, Ambernath   
Ramesh K. Rane : 9689194921   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Shirol Stuti Mahesh V MU-01
2 More Suyog Ganesh V MU-02
3 Rane Dnyanal Parag V MU-03
4 Patil Jayesh Pravin V MU-04
5 Mahadik Vighnesh Rajesh V MU-05
6 Bhole Manaswi Shyamkant VI MU-06
7 Mane Tanvi Narayan VI MU-07
8 Hire Sarthak Dnyaneshwar VI MU-08
9 Bhole Ketki Anil VI MU-09
10 Lambhate Prachi VI MU-10
11 Srivastav Sneh Prabhat VI MU-11
12 Saindane Tejaswini VI MU-12
    
(Lakshdham) Gokuldham High School & Jr. College,   
Goregaon East, Mumbai – 400 004.   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Shresth Suraiya VI MU-13
2 Siddharth Vithal Desai VI MU-14
    
Soham Foundation's Nalanda Public School,   
Hari Om Nagar, Mulund (E), Mumbai – 400 081   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Inamdar Swayam Parag   MU-15
2 Vaibhav Vikas   MU-16
3 Satra Dhiaan Bipin   MU-17
4 Shinde Aarush Nikhil   MU-18
5 Rana Krushank Mitesh   MU-19
6 Panikar Surya Vijayan   MU-20
    
Smt. Kantaben Chandulal Gandhi English School,   
Gandhinagar, R. P. Road, Kalyan – 422 301   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Paithane Anshna Milind   MU-21
    
Smt. Sulochanadevi Singhania School, Thane (W) 
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Shresht Siddharth Bhat VI MU-22
    
Sri Sri Ravishankar Vidya Mandir, Kandivali (W), Mumbai   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Sarvari Bhavesh Vora   MU-23
    
Homesschool, 102 Rendezvous, Perry Rd., Bandra (W), Mumbai – 400050  
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Shreyan Jha   MU-24
    
Podar International School (CAIE), Mumbai – 400086   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Sandilya Challa V MU-25
    
Jaya International School, Borivali (W), Mumbai   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Swati Ramkuran Yadav V MU-26
    
Hiranandani Foundation School, Powai, Mumbai   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Deepak Iyer VI MU-27
    
    
Nagpur (updated 2019-11-29)
 
Centre Name: School Of Scholars (Formally VT Convent)
Atrey Layout, Nagpur - 440022

Mrs Swati Fating 9503087717
    
Somalwar High School,  
Central Bazaar Road, Gandhi Bagh, Ramdaspeth, Nagpur – 440 025
Mrs. Trupti S. Bhasme : 8208424
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Tighara Antara Narendra V NG-01
2 Ukey Mahke Manish V NG-02
3 Fate Bhavesh Daigamber V NG-03
4 Dahare Sharvayu Umesh V NG-04
5 Shende Sadichchha Mangal V NG-05
6 Ambaliwar Yash Moreshwar V NG-06
7 Warade Bhakti Gajanan V NG-07
8 Kale Madhura Tejrao V NG-08
9 Wahane Shubhra Nishant V NG-09
10 Danoda Shravani Krishna V NG-10
11 Pathe Chirayu Sanjay V NG-11
12 Barde Rudra Ramesh V NG-12
13 Kothekar Shardul Yogesh V NG-13
14 Kothekar Nakul Yogesh V NG-14
15 Gupta Shlok Pravin V NG-15
16 Brahmankar Sanchita Sachin V NG-16
17 Ghonge Vedanti Rajendra V NG-17
18 Ulipawar Janki Pankaj V NG-18
19 Gharde Aryan Devendra V NG-19
20 Bhave Aarav Arvind V NG-20
21 Shende Atharva Anil V NG-21
22 Pipalatkar Avadhoot Prafull V NG-22
23 Pardhi Rudraksha Rajesh V NG-23
24 Tripathi Shamika Shyam V NG-24
25 Ade Tanmay Panjab V NG-25
26 Dhanjode Parth Anil VI NG-26
27 Sirsat Shravan Bhumesh VI NG-27
28 Khapekar Suyash Pradeep VI NG-28
29 Dhanjode Paras Anil VI NG-29
30 Debadwar Trupti Rajeshwar VI NG-30
31 Nasare Chetan Waman VI NG-31
32 Chaudhari Mayank Govinda VI NG-32
33 Ingle Yash Ramesh VI NG-33
34 War Swagaj Devanand VI NG-34
35 Borkar Kartik Vijay VI NG-35
36 Ganar Shravani Pankaj VI NG-36
37 Araspure Dhansampada Jayant VI NG-37
38 Vyawhare Shravani Vitthal VI NG-38
39 Jadhao Sanjivani Vinod VI NG-39
40 Mule Sanskruti Sanjay VI NG-40
41 Ramteke Anjali Ramesh VI NG-41
42 Chaudhari Hetal Manish VI NG-42
43 Dupare Chinmayee Mahesh VI NG-43
44 Sawarkar Piyush Prashant VI NG-44
45 Tiwari Vedant Dharmendra VI NG-45
46 Maind Jidhnyasa Anand VI NG-46
47 Thalal Shatnik Mahesh VI NG-47
48 Jangade Bhargavi Prashant VI NG-48
49 Shukla Khushi Prem VI NG-49
50 Badwaik Jitesh Jiwan VI NG-50
51 Thaware Kaustubh Sachin VI NG-51
    
Bharti Krishna Vidya Vihar,   
Rawal Bhavan, Near Telangkhedi Garden, Civil Lines, Nagpur – 440 001.
Mrs. Chanda Hadke : 8600047201
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Bhale Himanshu Premanand   NG-52
2 Rathod Apurva Gajanan   NG-53
3 Jaiwade Shubham Jagdish   NG-54
4 Bende Abhinav Ravindra   NG-55
5 Meshram kanak Ajay   NG-56
6 Jha Vaibhav Dharmendra   NG-57
7 Rathee Parth Vishal   NG-58
8 Jotla Pranav Shekhar   NG-59
9 Mathankar Purvesh Lalitkumar   NG-60
10 Humne Nityanshu Rangesh   NG-61
11 Tiwari Palak Satyendra   NG-62
12 Bhimte Sharvari Arvind   NG-63
13 Gijare Himank Viren   NG-64
14 Garole Ayush Deepak   NG-65
15 Daga Devesh Amit   NG-66
16 Agrawal Vanee Prabhat   NG-67
17 Kurwade Anshul Shashikant   NG-68
18 Durge Rigved Nandkishor   NG-69
19 Ahirwar Yashraj Yogesh   NG-70
20 Singh Naitik Rajesh   NG-71
21 Jadhav Ojas Kishor   NG-72
22 Meena Rohit Kumar   NG-73
23 Bilse Satvik Manish   NG-74
    
Bhavan's Bhagwandas Purohit Vidya Mandir,   
Address : Trimurti Nagar, Bhamti, Nagpur – 440 022
Ms. Khushbu Wajare : 7709452886
Smt. Amrita Bobade : 9422870638
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Sanika Sandeep Zamre VI NG-101
2 Karnika Kailash Toshiwal VI NG-102
    
T.B.R.A.N's Mundle English Medium School,   
South Ambazari Road, Nagpur – 440 022
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Moharir Ayush Anil   NG-103
2 Sanepara Jhanvi Paresh   NG-104
    
Centre Point School, Dabha Nagpur   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Aarush Abhay Choudhari V NG-105
2 Yukta Aman Singh VI NG-106
    
Bhavan's Bhagwandas Purohit Vidya Mandir,   
Address : Krishna Nagar, Nagpur – 440 022  
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Rutwi Sameer Salpekar VI NG-107
    
Bhavan's Bhagwandas Purohit Vidya Mandir,   
Civil Lines, Lalalajpat Rai Marg, Nagpur – 440 001
Ms. Himangi Dewangan : 7387690319
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Aryan Shailendra Daulatkar VI NG-108
 
Somalwar Nikalas Middle School, Khamla, Nagpur   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Arnav Prasad Kane VI NG-109
2 Siddhi hemant Dumre VI NG-110
 
 Bhavan's School Ashti  
1 Peral Anil Wadhwani V NG-111
2 Ishika Nitin Kewalramani VI NG-112
 
 
 
 
Centre: School of Scholars
YCCE Campus, Hingna Road, Wanadongri, Nagpur – 441 110
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Bachale Mitali Arvind   NG-75
2 Tiwari Nikhil Vinay   NG-76
3 Ghaghre Aayushi Praful   NG-77
4 Ramteke Sachi Sandeep   NG-78
5 Sharma Subh Ganesh   NG-79
6 Singh Archi Prakash   NG-80
7 Mandape Shruti Archi   NG-81
8 Singh Shashank Sanjay   NG-82
9 Phulay Rutwa Milind   NG-83
10 Singh Rohan Gyanndra   NG-84
11 Kothari Jainam Mitesh   NG-85
12 Pund Om Tushar   NG-86
13 Pandey Atharva Ramakant   NG-87
14 Dhule Lakshmi Sunil   NG-88
15 Bhonde Anjali Vinod   NG-89
16 Kubde Khushi Arun   NG-90
17 Banerjee Rajdeep Manish   NG-91
18 Dudi Aditya Anil   NG-92
19 Pannase Aman Sahil   NG-93
20 Dhanwani Raunak Bhodraj   NG-94
21 Sontakke Anirudha Nishikant   NG-95
22 Shahare Prajakta Anand   NG-96
23 Juare Sanavee Sudhir   NG-97
24 Nagwani Khwaish Sumit   NG-98
25 Kumari Yahvi Amarjeet   NG-99
26 Chadrayan Nishad Hrushikesh   NG-100

   

    
Nashik
Center Name : Ramanujan Academy   
Address : 2nd Floor, Gajanan Plaza,   Behind Veterinary Hospital,
Gharpure Ghat Road,   Ashokstambh, Nashik – 422 002.  
       
Bhas Bhamre : 9822662553   
       
Sr. No. Name of Student Seat No.  
1 Bhutada Ayush Shripad NS-01  
2 Borade Mugdha Amol NS-02  
3 Ghuge Videet NS-03  
4 Jagtap Riddhi Sujit NS-04  
5 Jawalkar Rajdeep NS-05  
6 Kshirsagar Mugdha Avinash NS-06  
7 Pawar Durgesh Sandip NS-07  
8 Pawar Krushna Ghansham NS-08  
9 Pawar Rudra Avinash NS-09  
10 Pethkar Atharva J. NS-10  
11 Ramteke Aditya Kamlesh NS-11  
12 Santlalani Krishang Sachin NS-12  
13 Satpute Aryan Sachin NS-13  
14 Shinde Harshit Somnath NS-14  
15 Shisode Manas Shashikant NS-15  
16 Sonaje Sarthak Manohar NS-16  
17 Sonaje Sarthak Yogesh NS-17  
18 Sonawane Shambhavi Pravin NS-18  
19 Sonje Nakul Ravindra NS-19  
20 Tiwari Vaishnavi NS-20  
21 Vispute Manav Nitin NS-21  
22 Yeole Atharva Swapnil NS-22  
23 Yeolekar Raghav Milind NS-23  
    
    
Roha
Gregorian Public School,   
Gregorian Campus, Killa,   
Dhatav Post, Roha, Dist. Raigad   
       
Center Name : Mrs. Vidya Degwekar : 7350683579   
Address: Nirman, Near Dhaveer Krupa Society,   
Jawahar Nagar, Roha – 402 109 Dist. Raigad   
       
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Ghuge Swaraj Sanjiv VI RO-01
2 Bagul Harshal Mahesh VI RO-02
3 Jadhav Sanskar Badal VI RO-03
4 Waghmare Soham Jaywant VI RO-04
5 Kapse Manasi Raman VI RO-05
    
KES Dr. Govind Raje English Medium Scholol, Roha   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Patil Aditi Amar VI RO-06
2 Gujar Kasturi Ravikiran VI RO-07
3 Bartakke Devashree Kiran VI RO-08
4 Nalawade Snehlata Ganesh VI RO-09
5 Khandekar Avadhut Vilas VI RO-10
6 Bhayade Niraj Amit VI RO-11
7 Vaidya Sharvari Samir VI RO-12
8 Pawar Prerana Raju VI RO-13
9 Jaiswal Ritika Shivcharan VI RO-14
10 Gaikwad Vaishnavi Vikram VI RO-15
11 Shinde Manaswi Bhimrao VI RO-16
12 Jamdade Dipali Shankar VI RO-17
13 Khariwale Vivek Pramod VI RO-18
    
J. M. Rathi English School, Roha   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Sanchita Manohar Gharat VI RO-19
2 Mrunmayi Mhatre VI RO-20
3 Om Shah VI RO-21
4 Avadhut Sudesh Kadam VI RO-22
5 Khushi Jitendra Jain VI RO-23
    
 
Shirwal   
Center Name : Dnyansamwardhini Marathi Medium Secondary School,   
Address : At Post Shirwal, Taluka – Khandala,  Dist. Satara – 412 801 
Mrs. Nilima Jagtap : 9890905477   
       
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Pradnya Ravindrakumar Talekar VI SH-01
2 Shreya mahesh Vedpathak VI SH-02
3 Aditi Ramesh Zodage VI SH-03
4 Pratiksha Prafulla Roman VI SH-04
5 Gayatri Dipak Barge VI SH-05
6 Sakshi Narayan Dhanawade VI SH-06
7 Gayatri Sanesh Devrase VI SH-07
8 Srushti Sanjay Lambate VI SH-08
9 Namrata Suresh Pawar VI SH-09
10 Sai Vilas Talekar VI SH-10
11 Shreya Kiran Raut VI SH-11
12 Sumit Dipak Waghmare VI SH-12
13 Sahil Santosh Kuchekar VI SH-13
14 Ayush Ganesh Bhutkar VI SH-14
15 Harshvardhan Shahaji Pathade VI SH-15
16 Shriraj Sunil Bhambure VI SH-16
    
Dnyansamwardhini English Medium Secondary School,   
At Post Shirwal, Taluka – Khandala,    Dist. Satara – 412 801  
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Dadas Sanika Tatyaba VI SH-17
2 Hoval Aarti Sadashiv VI SH-18
3 Kapare Shrawani Rahul VI SH-19
4 Kanade Shrawani Vasant VI SH-20
5 Bedge Divya Vishwanath VI SH-21
6 More Sanskruti Nitin VI SH-22
7 Shete Ayushi Tanaji VI SH-23
8 Batule Vivek Goraksha VI SH-24
9 Karale Deven Ganesh VI SH-25
10 Gurav Dipak Santosh VI SH-26
11 Raut Prathamesh Santosh VI SH-27
12 Gunware Sagar Santosh VI SH-28
13 Paswan Akash Omprakash VI SH-29
    
    
Solapur 
Center Name : Jana Prabodhini Balvikash Mandir Prashala,   
Address : 156/D, Railway Lines,   
Dhafarin Chowk, Solapur – 413 001   
Mob. : 8275202942   
       
Center Name : Jawahar Navodaya Vidyalaya,   
Address : At-post-Pokhrapur, Tal. Mohol, Dist. Solapur – 413 248   
       
Sr. No. Name of Student Std Seat No.
1 Guru Dalvi VI SO-01
2 Mahesh Shinde VI SO-02
3 Prajyot Mali VI SO-03
4 Pratik Karle VI SO-04
5 Rutuja Parase VI SO-05
6 Shraddha Barde VI SO-06
7 Shravika Bhurke VI SO-07
8 Shreyash Matkar VI SO-08
9 Tanishka Surwase VI SO-09
10 Tanuja Bhosale VI SO-10
11 Tanvi Kale VI SO-11
12 Uday Kadm VI SO-12
13 Sonam Dhawan VI SO-13
14 Adarsh Masute VI SO-14
15 Abhishek Karle VI SO-15
16 Arya Nawadkar VI SO-16
17 Aiti Adgale VI SO-17
18 Prathmesh Ghemad VI SO-18
19 Rajnandan Bhuse VI SO-19
20 Snehal Bhalerav VI SO-20
21 Shraddha Namde VI SO-21
22 Vivek Bhosale VI SO-22
23 Yash Kale VI SO-23
       
St. Joseph High School,   
45, Railway Line, Solapur – 413 001   
Mr. Gadgil S. V. : 9881591540   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Deshmukh Harsh Prasad V SO-24
2 Lade Shreenat Puneet V SO-25
3 Melgepath Janishka Shrikant V SO-26
4 Patre Nainika Pravin V SO-27
5 Shah Mahek Bahubali VI SO-28
6 Adam Shubham Raju VI SO-29
7 Kazi Mohammed Yasin Samin VI SO-30
8 Deshmukh Pratham Prasad VI SO-31
9 Bhattad Anand Sachin VI SO-32
       
Yashwant Vidyalaya Bhose (K),   
Bhose(K) Tal. Pandharpur, Dist. Solapur – 413 315   
Mr. Digambar Awaghade : 9595649669   
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Ambure Sanskar Digambar   SO-33
2 Chavan Shambhuraje Anil   SO-34
3 Dhaigude Sneha Balaji   SO-35
4 Gosavi Shivani Satish   SO-36
5 Jadhav Dhiraj Rajaram   SO-37
6 Jadhav Patil Om Somnath   SO-38
7 Jamdade Parth Somnath   SO-39
8 Karande Anushka Ganesh   SO-40
9 Kharat Praniti Sachin   SO-41
10 Khatake Vishwavijay Mahesh   SO-42
11 Kolawale Sujal Balu   SO-43
12 Kshirsagar Siddhi Anil   SO-44
13 Manjare Samruddhi Popat   SO-45
14 Maske Dnyanada Tukaram   SO-46
15 Naiknaware Vrushali Vitthal   SO-47
16 Patil Om Krushnat   SO-48
17 Shinde Vaibhav Dnyaneshwar   SO-49
18 Shrikhande Asmita Avinash   SO-50
19 Thite Anirudha Avinash   SO-51
20 Thite Soham Yuvaraj   SO-52
21 Thite Sujit Nanaso   SO-53
22 Tondale Prashant Dnyanoba   SO-54
23 Waste Atharv Chandrakant   SO-55
       
Jawahar Navodaya Vidyalaya,   
At-post-Pokhrapur, Tal. Mohol, Dist. Solapur – 413 248   
Sr. No. Name of Student Std Seat No.
1 Aryan Koli VI SO-56
2 Kaustubh Wani VI SO-57
    
    
Tuljapur
Center Name : Jawahar Navodaya Vidyalaya,   
Address : Naldurg Road, Tuljapur,   
Dist. Osmanabad – 413 601   
Mr. M.N. Gund : 9730328793   
       
Sr. No. Name of Student Seat No.  
1 Jamale Parth Nanasaheb OS-01  
2 Kaware Tushar Santosh OS-02  
3 Jamdade Omkar Dattatraya OS-03  
4 Khamkar Saukhya Digambar OS-04  
5 Kulkarni Harshada Upendra OS-05  
6 Waghmare Uday Gorakh OS-06  
7 Suryawanshi Sandhyarani Balasaheb OS-07  
8 Kumbhar Mandar Yogiraj OS-08  
9 Bhandwalkar Sarthak Baliram OS-09  
10 Jadhav Anuja Madhukar OS-10  
11 Kawade Sneha Shyam OS-11  
12 Dharane Avishkar OS-12  
13 Kawade Pradyumna Pratap OS-13  
14 Kale Shruti Shridhar OS-14  
15 Matole Sanket Shivaji OS-15  
16 Salunke Shreya Sanjay OS-16  
17 Sonawane Shreya Digambar OS-17  
18 Paul Pradyumna Ashok OS-18  
19 Rathod Vedant OS-19  
20 Kawale Swarali Asraji OS-20  
21 Joshi Sarang Surandra OS-21  
22 Chavan Rudrapratapsingh Vasantrao OS-22  
23 Barbhai Aryan Atul OS-23  
24 Bangar Mrunal Dipak OS-24  
25 Chorage Parth Tatyasaheb OS-25  
26 Patil Riddhi Pravin OS-26  
27 Mane Krishna Balaji OS-27  
28 Gadkar Avishkar Dhanaji OS-28  
29 Patil Utkarsh Jaysingh OS-29  
30 Pathan Tavkiraja Samir OS-30  
31 Waghmare Rohan Tatyarao OS-31  
32 Pawar Akshay Baliram OS-32  
33 Pawar Shriprasad Santosh OS-33