BMTSC EXAM - Selected Student List 2016 (Pune)

BMTSC Exam 2016 Selected Student List
Sr. No. Name of Students Seat No. Marks Name of School    
1 Shounak Ranade PU-187 75 New India School, Pune First Prize - Rs.3000/-  
2 Arjun Millind Moravekar PU-185 62 Loyola High School, Pune Second Prize Rs.1500/- Second and Third prize is combined
and distributed equally
3 Saahil Dole PU-277 62 Sevasadan Eng. Med. School, Pune Second Prize Rs.1500/-
4 Srisha Bhushan Rewatkar PU-212 58 Symbiosis Primary School, Pune Cheer Prize Cheer prizes will be
in the form of books
5 Sudharma Shekhar Teredesai PU-218 56 Dr. Kalmadi Shamrao High School, Ganeshnagar, Pune Cheer Prize
6 Malhar Chitnis PU-299 54 Jnana Prabodhini Prashala, Pune Cheer Prize
7 Kalyani Nagure PU-342 54 Jnana Prabodhini Prashala, Pune Cheer Prize
8 Chinmay Ashish Kulkarni PU-154 54 Abhinav Vidyalaya Eng. Med. Primary School, Pune Cheer Prize
9 Aritra Mahata MU-25 53 Atomic Energy Central School No. 2, Mumbai Cheer Prize
10 Sanika Amol Borade NS-625 53 Franashi International Academy, Nashik Cheer Prize
11 Madhur Vaidya PU-219 53 S.P.M. Eng. Med. School, Pune Cheer Prize
12 Shira Semural PU-276 51 Amanora School, Hadapsar, Pune Cheer Prize
13 Aneesh Ambar Joshi PU-282 51 Sevasadan Eng. Med. School, Pune Cheer Prize
14 Atharva Murmure PU-162 50 Sinhagad Spring Dale School, Pune Cheer Prize
15 Prajas Prasad Naik PU-175 49 S.E.S. Gurukul, Pune Cheer Prize
16 Kedar Surendra Janjire NS-627 49 Symbiosis School, Nashik Cheer Prize
17 Megh Chhabda JAL-01 49 Golden Jubiles School, Jalna Cheer Prize
18 Amit Kulkarni PU-388 48 S.P.M. Eng. Med. School, Pune Cheer Prize
19 Adityaraj Rajkumar Gunjal OS-05 48 Jawahar Navodaya Vidyalaya, Tuljapur, Dist. Osmanabad Cheer Prize
20 Sahil S. Kelkar PU-334 48.0 Jnana Prabodhini Prashala, Pune Cheer Prize
21 Taral P. Monot PU-200 47 Bhartiya Vidya Bhavan S.N.V.M., Pune Cheer Prize
22 Gautam Rajhans PU-363A 46 Jnana Prabodhini Prashala, Pune Cheer Prize
23 Arya Shrikant Tile PU-203 46 Spicer Higher Secondary School, Pune Cheer Prize
24 Harshvardhan Mundada NS-613 46 Symbiosis School, Nashik Cheer Prize
25 Anushka Kulkarni PU-179 46 S.E.S. Gurukul, Pune Cheer Prize
26 Ketaki Sachin Kulkarni PU-140 45 Sanskriti School, Pune Cheer Prize
27 Nidhi Bhagwat PU-174 45 S.E.S. Gurukul, Pune Cheer Prize
28 Nikhil Kelkar PU-160 45 Abhinav Vidyalaya Eng. Med. Primary School, Pune Cheer Prize
29 Anurag Ramachandran DI-05 45 S. I. A. High School & Jr. College, Dombivli (W) Cheer Prize
30 Sujal Dadasaheb Katte KO-04 44 Jawahar Navodaya Vidyalaya, Kagal, Dist. Kolhapur Cheer Prize
31 Parijat Prasun Mukherjee MU-28 42 Atomic Energy Central School No. 2, Mumbai Cheer Prize
32 Aditya Palwe PU-164 42 The Bishop's School, Undari, Pune Cheer Prize