BMTSC - Student List 2016-17 (Outside Pune)

 

Center Name :
The S.I.A. High School & Jr. College,    

Kopar Road, Shastrinagar, Dombivli (W),
Tal. Kalyan Dist. Thane – 421 202    
Day : Sunday, 20th November 2016    
Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.    
     
The S. I. A. High School & Junior College, Kopar Road,    
Shastrinagar, Dombivli (W), Tal. Kalyan, Dist. Thane – 421 202    
       
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Pujari Pragati Suresh   DO-01
2 Jain Daksh Mahendra   DO-02
3 Patkar Riya Anil   DO-03
4 Mhatre Yash Vinod   DO-04
5 Mehta Vedant Hemant   DO-05
6 Dubey Nagendra Yadavendra   DO-06
7 Mahajan Swarad Suraj   DO-07
8 Kolhe Dhanashree Pravin   DO-08
9 Rai Akshilesh Tejas   DO-09
10 Unithan Mashima Manohar   DO-10
11 Modsingh Prathemesh Deepak   DO-11
12 Joshi Jiya Anil   DO-12
13 Vishe Shrawani Sunil   DO-13
14 Modsingh Vedant Deepak   DO-14
15 Shetty Trisha Vijay   DO-15
16 Bhatagunaki Shreeyash Sanjeev   DO-16
17 Mokashi Varadraj Giridhar   DO-17
18 More Advait Nilesh   DO-18
19 Mistry Piyush Dharmesh   DO-19
20 Chavan Nischay Vijay   DO-20
21 Hdsur Samruddhi Jagannath   DO-21
22 Shukla Abhinav Harshkumar   DO-22
23 Lokhande Teena Ganesh   DO-23
24 Pai Prithviraj Harishchandra   DO-24
25 Joshi Shlok Margesh   DO-25
26 Hubli Anushka Shivkumar   DO-26
27 Ingale Dhruv Sachin   DO-27
28 Nadar Someshwaran Kumareswaran   DO-28
29 Bauskar Divya Dharmendra   DO-29
30 Salini Jaganmohan   DO-30
       
Swami Vivekanand Vidyamandir, Dattanagar, Dombivali (E)   
       
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Soman Yamini Suhas   DO-31
2 Inamdar Divyashree Sanjay   DO-32
3 Pawar Nisha Kishor   DO-33
4 Kalekar Alankar Sadanand   DO-34
       

Center Name :
Parle Tilak Vidyalaya Eng. Med. School,
Hanuman Road, Vile Parle East,
Mumbai – 400 057.      

Day : Sunday, 20th November 2016   
Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.   
       
Jitendra Sadangi, Coaching Class, Mumbai   
       
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Joshi Nishant Abhijit VI MU-01
2 Gogri Aarnav Rashesh VI MU-02
3 Chaitanya Anirudh Arun VI MU-03
4 Krishna Abhinav Arun VI MU-04
5 Iyer Raghav Ramnath VI MU-05
6 Ghogale Mugdha Mangesh VI MU-06
7 Sawant Aditya Anand VI MU-07
8 Chakraborty Ayush Biswaroop VI MU-08
9 Nistala Mainak Umasankar VI MU-09
10 Mehta Shiv Miten VI MU-10
       
Parle Tilak Vidyalaya Eng. Med. School, Hanuman Road,   
Vile Parle East, Mumbai – 400 057.   
       
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Patil Sharvari Dilip V MU-11
2 Karekar Sharvari Shailesh V MU-12
3 Sawant Sanskruti Ghanashyam V MU-13
4 Wagle Rajas Mangirish V MU-14
5 Keskar Aayush Ashish VI MU-15

 


 

Centre Name :
Mrs. Akolkar (The Principal),
Dnyansampada School (English Medium)
Tapovan Road, Behind Hundekari Lawns,
Savedi, Ahmednagar – 414 003.

Tel. No.: 2411134, Mob.: 9850671284

Day & Date : Sunday, 20th November 2016 

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.

 

 

 

 

Shri Ramkrishna Education Foundation Eng. Med. School, 
Bhavaninagar, Ahmednagar 

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Gandhi Karan Nitin

V

AH-01

2

Khandave Omkar Raghunath

V

AH-02

3

Bhandari Siddharth Atish

V

AH-03

4

Patel Jeel Kaushik

VI

AH-04

5

Bibave Rutuja Kiran

VI

AH-05

6

Sayyed Aliza Farok

VI

AH-06

7

Patharkar Pooja Mohan

VI

AH-07

8

Kulkarni Krupa Kishor

VI

AH-08

9

Dhavale Shubham Kailash

VI

AH-09

10

Munot Ayush Rajkumar

VI

AH-10

11

Smbhore Hardik Girish

VI

AH-11

12

Newaskar Sakshi Santosh

VI

AH-12

13

Shingvi Diya Prakash

VI

AH-13

14

Dhamne Anushka Vikas

VI

AH-14

15

Ambhore Venu Yogesh

VI

AH-15

16

Chipade Yash Santosh

VI

AH-16

17

Kurhade Riya Raosaheb

VI

AH-17

18

Mhaske Harshad Babasaheb

VI

AH-18

19

Bang Tanishka

VI

AH-19

20

Deolalikar Keyur Vilas

VI

AH-20

21

Sayyed Izhan Riyaz

V

AH-21

22

Gandhi Siddhi Sagar

V

AH-22

23

Oza Palak Ramesh

V

AH-23

24

Shaikh Ramiza Imran

V

AH-24

25

Dixit Aditya Mahesh

V

AH-25

26

Shedale Aditi Adinath

V

AH-26

27

Shaikh Mohammed Zaid

V

AH-27

28

Bhutda Sujay Shantilal

V

AH-28

29

Shaikh Arfars Sameer

V

AH-29

 

 

 

 

Bhausaheb Firodiya High School,
Vishrambag, Malivada,
Ahmednagar 

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Pathak Sneha Ajay

V

AH-30

2

Dhas Ishwari Yogesh

V

AH-31

3

Thange Gauravi Sandeep

V

AH-32

4

Kondepalli Rupa Sanjay

V

AH-33

5

Shinde Samruddhi Deepak

V

AH-34

6

Raktate Yashvardhan Sanjay

V

AH-35

7

Rajpelli Pranav Sunil

V

AH-36

8

Kokane Chetan Rohidas

VI

AH-37

9

Dahatonde Avishkar Sanjay

VI

AH-38

10

Chemate Atharv Sunil

VI

AH-39

11

Ghube Purnanand Sanjeev

VI

AH-40

12

Patil Sarthak Rajaram

VI

AH-41

 

 

 

 

Centre Name :
Bal Shivaji Primary School, Jathar Peth, Akola

Preeti Shinde, Mob. : 8149827651 / 8983731973

Day & Date : Sunday, 20th November 2016 

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m. 

 

 

 

 

Bal Shivaji Primary School,
Jathar Peth, Akola 

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Pathak Aabha Gajanan

 

AK-01

2

Dakre Mansi Mahesh

 

AK-02

3

Shegokar Nmaswi Narayan

 

AK-03

4

Bedarkar Yashika Shrihari

 

AK-04

5

Chatarkar Aditya Prakash

 

AK-05

6

Patkhedkar Aniket Ajit

 

AK-06

7

Ghatol Yashraj Arvind

 

AK-07

8

Sonone Om Dattatray

 

AK-08

9

Patil Shreyash Vivek

 

AK-09

10

Kale Shreyash Arvind

 

AK-10

11

Borale Rushikesh Gajanan

 

AK-11

 

 

 

 

Centre Name :
Shri Chandrashekar Vinchurkar Tatyasaheb Samant Madhy. Vidyalaya,
Vijay Wadi, Hirapur Rd. Chalisgaon, Dist. Jalgaon – 424 101

Ph. 02589 – 226016, Mob.: 9405795084

Day & Date : Sunday, 20th November 2016 

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m. 

 

 

 

 

Tatyasaheb Samant Madhy. Vidyalaya,
Vijay Wadi, Hirapur Rd. Chalisgaon,
Dist. Jalgaon – 424 101

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Sonar Aarti Sanjay

 

JL-01

2

Kulkarni Vedant Lalit

 

JL-02

3

Gawali Prachi Kishor

 

JL-03

4

Patil Vaishnavi Sunil

 

JL-04

5

Aagone Dnyaneshwari Pramod

 

JL-05

6

Rathod Niharika Mahendrasing

 

JL-06

7

Deshmukh Gautmi Shekhar

 

JL-07

8

Patil Yashswi Pravin

 

JL-08

9

Dusing Harshada Vitthal

 

JL-09

10

Deshmukh Dhananjay Rajesh

 

JL-10

11

Deshpande Parth Vivek

 

JL-11

12

Pawar Tanushri Prakash

 

JL-12

13

Shinde Kirti Jaywant

 

JL-13

14

Patil Yash Sharad

 

JL-14

15

Patil Vinita Dipak

 

JL-15

16

Patil Dnyaneshwari Raju

 

JL-16

17

Yeole Sumit Pramod

 

JL-17

18

Kachhava Vaishnavi Mangaldip

 

JL-18

19

Chavan Om Sitaram

 

JL-19

20

Patil Darshan Ghrushneshwar

 

JL-20

21

Pimpale Shrirang Narendra

 

JL-21

22

Patil Bhavesh Anil

 

JL-22

23

Suryawanshi Sejal Pradip

 

JL-23

24

Gadiya Dakshya Nitin

 

JL-24

 

 

 

 

Centre Name :
Shriram Vidyalaya, Rajarampur, Kolhapur

Day & Date : Sunday, 20th November 2016

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.

 

 

 

 

Shriram Vidyalaya,
Rajarampuri, Kolhapur 

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Bhojkar Mrunal Sanjay

 

KO-01

2

Burate Pranali Ramesh

 

KO-02

3

Karale Rugved Mangesh

 

KO-03

4

Pujari Shravani Charudatta

 

KO-04

5

Sovani Radhika Manoj

 

KO-05

6

Ugale Tanvi Sanjaykumar

 

KO-06

 

 

 

 

Centre Name :
Prof. Ashok Bora,
Bajaj Apartment, Shri Colony, College Road,
Jalna – 431 203 

Mob.: 9130018710

Day & Date : Sunday, 20th November 2016

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.

 

 

 

 

Ashok Bora, Bora Coaching Class,
Bajaj Apartment, College Road, Jalna 

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Megh Dhiraj Chabada

VI

JA-01

2

Janvi Kisan Khillari

VI

JA-02

3

Rutuja Kisan Khillari

VI

JA-03

4

Mansvi Amol Karwa

VI

JA-04

5

Bhavesh Makhani Prem

VI

JA-05

6

Khushi Ganesh Kamad

VI

JA-06

7

Pallav Kamad

VI

JA-07

 

 

 

 

Centre Name :
The Principal, Jawahar Navodaya Vidyalaya,
Tal. Tuljapur, Dist. Osmanabad – 413 601

Ph. 02471 – 242081, Mob. : 9730328793
Mr. Muralidhar N. Gund

Day & Date : Sunday, 20th November 2016 

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.

 

 

 

 

Jawahar Navodaya Vidyalaya,
Tal. Tuljapur, Dist. Osmanabad – 413 601.

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Deshamukh Sham Gajanan

 

OS-01

2

Pawar Rohan Subhas

 

OS-02

3

Naravade Shubham Shashikant

 

OS-03

4

Sarade Shravani Udaysingh

 

OS-04

5

Shaikh Sahil Nishar

 

OS-05

6

Nagare Srusthi Mukund

 

OS-06

7

Joshi Sanskar Krupasagar

 

OS-07

8

Gaikwad Sanskruti Bhupal

 

OS-08

9

Gaikwad Jagruti Bhupal

 

OS-09

10

Wagh Akanksha Gopal

 

OS-10

11

Jagtap Bharati Mittu

 

OS-11

12

Raut Mansi Suresh

 

OS-12

13

Kamble Mohini Suresh

 

OS-13

14

Pawar Pradeep Baliram

 

OS-14

15

Jadhav Mukta Dnyandev

 

OS-15

16

Shinde Shwani Manadev

 

OS-16

17

Dongare Soham Dinkar

 

OS-17

18

Bhalerao Manshi Subhas

 

OS-18

19

Shinde Sanchita Santosh

 

OS-19

20

Mnkke Sarthak Arjun

 

OS-20

21

Tambare Shruti Rajabhav

 

OS-21

22

Kharat Sumedha Sanjeevan

 

OS-22

23

Jadhav Sayli Dattatray

 

OS-23

24

Hajare Saurabh Babasaheb

 

OS-24

25

Reddy Ajay Govind

 

OS-25

26

Salunke Onkar Shivaji

 

OS-26

27

Jamale Nishant Balaji

 

OS-27

28

Paul Parth Raghunath

 

OS-28

29

Kandle Vaishnavi Mahesh

 

OS-29

30

Taralkar Prachi Ganesh

 

OS-30

31

Ghodke Avinash Madhukar

 

OS-31

32

Tekale Aditya Fulchand

 

OS-32

33

Shinde Rohit Bibhisen

 

OS-33

34

Aparadh Aditya Pravin

 

OS-34

35

Belle Vaibhav Anil

 

OS-35

36

Suryawanshi Prem Mahesh

 

OS-36

37

Thalkari Rutuja Ramesh

 

OS-37

38

Naikwadi Pooja Sunil

 

OS-38

39

Birajdar Samarth Daneshwar

 

OS-39

40

Kukade Kiran Balaji

 

OS-40

 

 

 

 

Centre Name :
Bhavans B.P. Viyda Mandir, Ashti (Khurd,)
Post Walni, Nagpur – 441 501.

(O) Ph. 0712-2667479, Mob.: 9860340049
Mr. Atul H. Deo

Day & Date : Sunday, 20th November 2016

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.

 

 

 

 

Somalwar High School & Jr. College, Nikalas Br. Nagpur
Ranapratap Nagar Road, Khamla, Nagpur

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Dande Vyankatesh Shashikant

 

NG-01

2

Sarode Parth Parag

 

NG-02

3

Deshpande Ketki Vipin

 

NG-03

4

Deshpande Madhulika Mahesh

 

NG-04

5

Pande Anadhi Surendra

 

NG-05

6

Bahirat Swanandi Sanjeev

 

NG-06

7

Prapte Shreeya Prasanna

 

NG-07

8

Wahane Wranda Kishore

 

NG-08

9

Shambhuwani Harshita Satish

 

NG-09

10

Warrade Krishna Vijay

 

NG-10

11

Bhadbhade Anuj Sujit

 

NG-11

12

Gangane Meet Nishchal

 

NG-12

13

Joshi Madhav Atul

 

NG-13

14

Paradkar Aryan Rajesh

 

NG-14

15

Jaiswal Rugved Naresh

 

NG-15

16

Ukunde Adya Nilesh

 

NG-16

Centre Point School, Wardhaman Nagar, Nagpur

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Panpalia Pranish Sudhir

VI

NG-17

 

 

 

 

Neeri Modern School, Surendra Nagar, Nagpur

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Bandhaokar Ashwattha Mukund

VI

NG-18

 

 

 

 

Jain International School, Behind Asaram Bapu Aashram,
Yerla Village, Katol Road, Nagpur

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Chandak Pratham Mukesh

 

NG-19

2

Jaiswal Ansh Ravi

 

NG-20

3

Lolusare Arya Chandrakant

 

NG-21

4

Meshram Aryan Vilas

 

NG-22

5

Faisal Adiva Syed Mohammad

 

NG-23

6

Saxena Shubh Akash

 

NG-24

7

Madnani Akanksha Akash

 

NG-25

8

Bharti Aarush Sujit

 

NG-26

9

Shori Aashrita Vinod

 

NG-27

10

Sai Ridhima Rajesh

 

NG-28

 

 

 

 

Centre Name:
Mrs. Vidya Degwekar
Nirman, Jawaharnagar, Roha Dist. Raigad – 402 109

Mob. : 9420322685

Day & Date : Sunday, 20th November 2016

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.

 

 

 

 

J. M. Rathi English School, Roha 

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Jalgaonkar Nazneen Shawkat

VI

RO-01

2

Yadav Ahlesha Anil

VI

RO-02

3

Savkar Mrunmayi Ajit

VI

RO-03

4

Shinde Rahul Ravindra

VI

RO-04

5

Powar Sambhav Vivek

VI

RO-05

6

Muthe Devarsh Sopan

VI

RO-06

7

Singh Rupali Pramod

VI

RO-07

8

Khandelot Aditya Vijaykumar

VI

RO-08

9

Gawade Yash Pandharinath

VI

RO-09

10

Dharmadhikari Anurag Shankar

VI

RO-10

11

Haware Shravani Anil

VI

RO-11

12

Prajapati Sumit Rajesh

VI

RO-12

13

Rake Samrudhi Avinash

VI

RO-13

14

Yadav Om Kapildev

VI

RO-14

15

Pawar Om Jaydev

VI

RO-15

16

More Ayush Rakesh

VI

RO-16

17

Patkar Shravan Shirish

VI

RO-17

18

Shah Vedant Swastik

VI

RO-18

19

Soham Prashant Patil

VI

RO-19

20

Deshmukh Mrunal Shridhar

VI

RO-20

21

Jalsakare Sujal Nagraj

VI

RO-21

22

Mhatre Sarthak Pramod

VI

RO-22

23

Kulkarni Madhav Dhananjay

VI

RO-23

24

Shrey Rahul Kinikar

VI

RO-24

 

 

 

 

Dr. Govind Raje Eng. Med. Primary School, Roha. 

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Chavan Sahil Satish

 

RO-25

2

Salunkhe Pravedi Vilas

 

RO-26

3

Monde Yashaswi Yogesh

 

RO-27

4

Mohite Madhura Pappu

 

RO-28

5

Singh Aniket Saroj

 

RO-29

6

Surve Sarthak Sachin

 

RO-30

 

 

 

 

Gregorian Public School, Roha

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Sil Mukulika Krishnendu

 

RO-31

2

Prabhu Ayush Vilas

 

RO-32

3

Jain Moksha Hemant

 

RO-33

4

Shinde Nishant Sunil

 

RO-34

5

Nare Sairaj Vishnu

 

RO-35

 

 

 

 

Centre Name :
Mrs. Chakot (Mukhyadhyapak)
Jnana Prabodhini Balvikas Mandir Prashala,
156-D, Railway Lines, Duffrin Chowk, Solapur.

Mob. : 9960802503

Day & Date : Sunday, 20th November 2016

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.

 

 

 

 

Model Public School, Jule Solapur, Solapur

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Kulkarni Mansi Ajit

 

SO-01

2

Ghodake Sumit Dinkar

 

SO-02

3

Kamtam Onkar Omprakash

 

SO-03

4

Koli Arpita Chandrakant

 

SO-04

5

Desai Sakshi Virendra

 

SO-05

6

Madvali Yashoda Maruti

 

SO-06

7

Nilangikar Shravan Mallikarjun

 

SO-07

 

 

 

 

Modern High School, Camp, Solapur.

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Karkal Praniti Mallinath

V

SO-08

2

Latane Vaidhehi Manohar

V

SO-09

3

Salotagi Nivedita Dhareppa

V

SO-10

4

Urunkar Sanika Amar

V

SO-11

5

Dhatrak Umesh Baban

V

SO-12

6

Mokashi Sarthak Bhagwat

V

SO-13

7

Vhasale Sanket Deshbhushan

V

SO-14

8

Kulkarni Archita Pramod

VI

SO-15

9

Pokale Shravani Shahaji

VI

SO-16

10

Hannure Guruprasad Siddharam

VI

SO-17

11

Inamdar Mo.Umer Jamir

VI

SO-18

12

Kangune Prajoyt Santosh

VI

SO-19

13

Langdewale Niraj Hiraman

VI

SO-20

14

Nagargoje Shivprakash Ashok

VI

SO-21

15

Naik Nikhil Nandkumar

VI

SO-22

 

 

 

 

Centre Name:
Shri Bhamre Bhas,
Anubhuti, Kalanagar, Near Janlakshmi Bank,
Dindori, MERI, Nashik – 422 004.

Mob.: 0253-253467, Mob.: 9822662553 

Day & Date : Sunday, 20th November 2016

Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.

 

 

 

 

Ramanujan Academy, 2nd Floor, Gajanan Plaza,
Behind Veterinary Hospital, Gharpure Ghat Road, Ashokstambh,
Nashik – 422 002. 

Sr. No.

Name of Student

Std.

Seat No.

1

Mohan Ishaan

V

NS-01

2

Malik Dhruvsinh

V

NS-02

3

Bhutada Akshat

V

NS-03

4

Rai Parth

V

NS-04

5

Ude Tanishq

V

NS-05

6

Dargode Jagruti

V

NS-06

7

Thenge Saai

V

NS-07

8

Patil Aditya

V

NS-08

9

Patil Raghav

V

NS-09

10

Bhangale Payal

V

NS-10

11

Patil Aarya

V

NS-11

12

Ahirrao Himanshu

V

NS-12

13

Tipre Charudatta

V

NS-13

14

Nikam Sunandan

V

NS-14

15

Khairnar Tanmayee

V

NS-15

16

Gaikwad Kasturi

V

NS-16

17

Upasani Shreyas

V

NS-17

18

Patil Bhumi

VI

NS-18

19

Bodke Yash

VI

NS-19

20

Chavhan Sarth

VI

NS-20

21

Chavhan Parth

VI

NS-21

22

Mishra Pranav

VI

NS-22

23

Gunjal Omkar

VI

NS-23

24

Dusane Rasmita

VI

NS-24

Centre Name :
Hutatma Parshuram Vidyalaya,
At. Post Vaduj, Tal. Khatav, Dist. Satara – 415 506.   

Day & Date : Sunday, 20th November 2016   
Time : 12.00 p.m. to 3.00 p.m.   
       
Hutatma Parshuram Vidyalaya, Vaduj,
At. Post Vaduj, Tal. Khatav, Dist. Satara – 415 506. 
       
Sr. No. Name of Student Std. Seat No.
1 Inamdar Chnmay Anil   SA-01
2 Pandit Abhishek Dnyaneshwar   SA-02
3 Gandhi Akshat Vishal   SA-03
4 Ingale Radhika Sanjay   SA-04
5 Masal Survesh Hanumant   SA-05
6 Jadhav Prajwal Suresh   SA-06
7 Kadam Pranav Sanjay   SA-07
8 Kathare Mrunal Dhanaji   SA-08
9 Shinde Ranjit Dattaji   SA-09
10 Jadhav Mansi Navnath   SA-10
11 Deshmukh Pranav Santosh   SA-11
12 Nangare Varad Chandrashekhar   SA-12